Information angående Coronaviruset till dig biljettköpare som köpt en biljett till något av alla våra arrangörers evenemang.

Tillsammans med alla de arrangörer som bokat hos oss bevakar vi situationen noggrant och kontinuerligt.
I det fall ett evenemang ställs in bör du söka information hos den ansvarige arrangören, som ansvarar för frågor om dennes återbetalningar av biljetter.

Mvh,
Draken och Folkets Hus

Konferens:

031 – 774 30 00

info@folketshusgoteborg.se

Draken show:

031 – 774 30 00

draken@folketshusgoteborg.se

Övriga frågor:

031 – 774 30 19


Våra medarbetare

Konferens

Elisabeth Nordenman

Konferensansvarig
elisabeth.nordenman@folketshusgoteborg.se


Sofie Carlsson

Konferensbokning
sofie.carlsson@folketshusgoteborg.se

Kathrin Karlsson

Konferensvärdinna

kathrin.karlsson@folketshusgoteborg.se


Draken show

Ella Gustafsson
Arbetsledare Draken show
ella.gustafsson@folketshusgoteborg.se


Selma Sojtaric

Konferensbokning/Draken show
selma.sojtaric@folketshusgoteborg.se

 


Fastighet

Johannes Öhrvik
Fastighetschef
031-774 30 14
johannes.ohrvik@folketshusgoteborg.se

Jan Brinkhed
Fastighet, drift
031-774 30 16
jan.brinkhed@folketshusgoteborg.se

 


VD Folkets Hus

Mats Arnsmar
mats.arnsmar@folketshusgoteborg.se

 


Restaurang Trappan, Eurest

Johan Eriksson
Restaurangchef
031-774 30 20
johan.eriksson@eurest.se

 


Journummer vid akuta ärenden som rör konferensavdelningen

Efter kontorstider kan man i första hand försöka nå oss på 031-7743019.
OBS! Vi kan ej ta emot förfrågningar om lokaler efter kontorstid.

Vid frågor gällande tentamen hänvisar vi till Göteborgs Universitet.

Besöksadress/entré

Olof Palmes Plats 3
413 04 Göteborg

Post & Paket

Brev/kuvert till postbox på Olof Palmes Plats 1
Paket/material till vår reception på Olof Palmes Plats 3
Pallar/postburar till annan adress, måste förbokas!

Konferensbokning och förfrågningar

Tel 031-774 30 00
info@folketshusgoteborg.se

Biljettfrågor/rulllstolsplatser Draken

draken@folketshusgoteborg.se

Konferensbokningens öppettider

Måndag-torsdag kl. 09.00 – 16.00

Fredag kl. 09.00 -15.00

Avvikande öppettider

Vecka 27-31 kommer telefonen vara stängd, mail svaras varje vardag under denna period.