Konferens

Elisabeth Nordenman
Konferensbokning
031-774 30 00
elisabeth.nordenman@folketshusgoteborg.se
Selma Sojtaric
Konferensbokning/Konferensvärdinna
031-774 30 00
selma.sojtaric@folketshusgoteborg.se
Kathrin Karlsson
Konferensvärdinna
031-774 30 19
kathrin.karlsson@folketshusgoteborg.se

Draken show

Carolina Möller
Show- och säljkoordinator
031-7743000
carolina.moller@folketshusgoteborg.se
Ella Gustafsson
Arbetsledare Draken show
031-774 30 19
ella.gustafsson@folketshusgoteborg.se

Fastighet

Johannes Öhrvik
Fastighetschef
031-774 30 14
johannes.ohrvik@folketshusgoteborg.se
Jan Brinkhed
Fastighet, drift
031-774 30 16
jan.brinkhed@folketshusgoteborg.se

VD Folkets Hus

Mats Arnsmar
mats.arnsmar@folketshusgoteborg.se

Restaurang Trappan, Eurest

Johan Eriksson
Restaurangchef
031-774 30 20
johan.eriksson@eurest.se
Ellinor Jyllemar
Restaurangkoordinator konferens
072-553 41 42
ellinor.jyllemar@eurest.se

 

Journummer vid akuta ärenden som rör konferensavdelningen

Efter kontorstider kan man i första hand försöka nå oss på 031-7743019.
OBS! Vi kan ej ta emot förfrågningar om lokaler efter kontorstid.

Vid frågor gällande tentamen hänvisar vi till Göteborgs Universitet.

Besöksadress/entré

Olof Palmes Plats 3
413 04 Göteborg

Post & Paket

Brev/kuvert till postbox på Olof Palmes Plats 1
Paket/material till vår reception på Olof Palmes Plats 3
Pallar/postburar till annan adress, måste förbokas!

Konferensbokning och förfrågningar

Tel 031-774 30 00
info@folketshusgoteborg.se

Biljettfrågor Draken

draken@folketshusgoteborg.se

Konferensbokningens öppettider

Måndag-torsdag kl. 09.00 – 16.00

Fredag kl. 09.00 -15.00